Wolf Messing widzący poprzez czas           ur. 10-09-1899 Góra Kalwaria - zm. 08-11-1974 w Moskwie
Pierwszy w Polsce portal poświęcony jednemu z najsłynniejszych jasnowidzów i telepatów XX stulecia
Tłumaczenia na tej stronie z j. rosyjskiego na j polski - Tadeusz Rubnikowicz fantastyka.nets.pl
Nawet Stalin bał się jego przepowiedni. Jak Polakowi z Góry Kalwarii udało się wkupić w jego łaski? FAKT24.PL 2019-08-29

Wolf Messing był nie tylko osobistym jasnowidzem Józefa Stalina, ale
również nazywano go „tajną bronią dyktatora". Był postacią zagadkową i
nietuzinkową, a także sprytnym manipulatorem i intrygantem. Potrafił
dostosować się do zmieniającej się sytuacji politycznej, dzięki czemu
nigdy nie zesłano go do łagrów czy więzienia. Zmarł w Moskwie 8
listopada 1974 roku. W jaki sposób udało mu się wkraść w łaski Stalina? Na czym polegał jego fenomen? czytaj więcej

Olga Chwastunowa. Messing był dla mnie czarodziejem.

2013-06-17 18:54:59, komentarzy: 0

Ольга Хвастунова: Мессинг был для меня волшебником

 

 

 

Oto, Olga Migunowa – ta sama maleńka Ola, którą zachwycał się Wolf Messing i pewnego dnia (może żartem, może naprawdę) chciał ją nawet adoptować. Obiecywał, że uczyni królewną, tym bardziej, że nie miał własnych dzieci.

Jak się później okazało, 90 tysięcy rubli – olbrzymie pieniądze, z braku spadkobierców przeszły na skarb państwa.

- Ola, pamiętasz Wolfa Messinga, chociaż byłaś malutka?

- Oczywiście, mam jedno szczególne wspomnienie. Mieliśmy olbrzymie mieszkanie, stare meble, wydawało mi się, że jest ono pełne zagadek. Stała tam też duża szafa z lustrem w drzwiach. Miałam nianię i ta mówiła mi, że przyjdzie wujek – czarodziej – a ja tak chciałam, żeby mnie zaczarował. Pamiętam, stałam przed lustrem, a on zrobił tak, że nie widziałam w nim siebie. To było dla mnie niesamowite. Takie mam wspomnienia o Wolfie Messingu.

- A to są książki, które napisał Michaił Chwastunow?

- Tak. To są wszystkie, które napisał w swoim życiu, a ta ma szczególne znaczenie, bo ukazała się po 25 latach od napisania. A już 20 lat, jak ojciec też nie żyje. Tu, jest opis, że książkę napisał Michaił Wasiliewicz, a tu wstęp Szczerbakowa, który opisuje ich wspólne spotkania w Wolfem Grigoriewiczem. Szczerbakow, ze swojej strony próbuje również wyjaśnić fenomen Messinga. Oczywiście, można powiedzieć, że ja Messinga prawie nie pamiętam, ale jego imię od dawna można było usłyszeć w naszym domu. Mama często o nim opowiadała, żadne moje urodziny nie obyły się bez opowieści, jak Wolf Messing dowiedział się wcześniej od ojca o moim przyjściu na świat i pozdrowił mnie.

- A jak się dowiedział?

- Najzwyczajniej. Zadzwonił na informację. On zawsze uczestniczył w naszym życiu. Zaskoczeniem dla mnie była wiadomość, że mój starszy brat, który był naukowcem, też napisał raz o Messingu, próbując zrozumieć jego fenomen z naukowego punktu widzenia. Nie zrozumiał i był przekonany, że to niemożliwe.

A, drugi brat, Misza, napisał bardzo ciekawą książkę składającą się z 3 części, opisując historię rodziny, której jeden z bohaterów, niczym Wolf Messing, pomaga w różnych sytuacjach. Bardzo ciekawa książka.

- Миусская площадь-Михаила Хвастунова? (Miusski plac)

- Tak.

- Zawsze słyszałam od mamy i od innych kobiet, m.in. Galiny Paszczęko, że bohater książki, to opis postaci Messinga – realny człowiek, z takimi właściwościami. Nie potrafiłam spokojnie oglądać filmu, bo tam, wg mnie, wszystko było nie tak. Nie taki w życiu był Wolf Messing. Bardzo przeżywam, kiedy piszą o nim różne kłamstwa. Np., jedna z autorek napisała, że mój ojciec był pracownikiem NKWD, celowo skierowanym do kontaktów z Messinkiem, by na niego donosić władzom. Niewiarygodne kłamstwo. Tak bym chciała, by ludzie poznali prawdę o tych dwojgu, wspaniałych ludziach. 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wolf Messing w Chabarowsku - Dalekowschodnie studio kroniki filmowej.
Psychologiczne doświadczenia Wolfa MessingaNa pokazach psychologicznych Wolfa Messinga w Chabarowsku, było wielu widzów sceptycznie nastawionych do eksperymentatora. Rzeczywiście – czy może człowiek, trzymający drugiego za rękę, odgadywać wszystkie jego życzenia?Doświadczenia z różnymi ludźmi wykazały, że może.Oto jedno z trudniejszych zadań:Odnaleźć wieczne pióro, schowane wśród widzów na sali, podczas nieobecności Wolfa Messinga.To nie nadprzyrodzone możliwości, ale głęboko naukowe podejście i rozwinięte naturalne zdolności pozwoliły Wolfowi Messingowi stać się fenomenem, którego imię jest znane w całym kraju.

Тайны века - Вольф Мессинг 
Агентство специальных расследований Чудо голодание
 25 paź 2013
Обольстительный волшебник Вольф Мессинг: о чём он говорил с вождями? 

Вольф Мессинг - Проклятый провидец - В поисках истины 31 paź 2013


Тайна Вольфа Мессинга 10.09.13 

Совершенно секретно - XXI век. В.Мессинг. (1/5) 
Вольф Мессинг. Первый советский экстрасенс [crystal.ucoz.net] Wolf Messing 2008 rok

Wyszukiwarka

Военная тайна №32 (20.11.2009) 
- "Борцы за независимость или уголовники. Почему боевикам выгодна война на Кавказе";- "Гибель Великой империи. Кто стоит за развалом СССР";- "Агент КГБ или волшебник. Кем на самом деле был Вольф Мессинг";- "Ночной охотник. Почему разработка российских авиаторов превосходит все зарубежные аналоги";- "Тайная дипломатия. Как Горбачёв поссорился с лидером компартии ГДР";- "Одной левой. Секреты самообороны". 
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW