Wolf Messing widzący poprzez czas           ur. 10-09-1899 Góra Kalwaria - zm. 08-11-1974 w Moskwie
Pierwszy w Polsce portal poświęcony jednemu z najsłynniejszych jasnowidzów i telepatów XX stulecia
Tłumaczenia na tej stronie z j. rosyjskiego na j polski - Tadeusz Rubnikowicz fantastyka.nets.pl

Wolf Messing kim faktycznie ?...

Wolf Messing 10-09-2014 roku minęło już 115 lat od jego urodzin, a 08-11-2014 minie równe 40 lat od jego śmierci.

Prawdopodobnie, niełatwo byłoby odszukać w historii bardziej
znaną i mistyczną osobowość niż Wolf Messing. O niezwykłych faktach z jego życia, spotkaniach z ważnymi ludźmi XX wieku, napisano nie mało i nakręcono znaczną ilość filmów najwięcej w ZSRR.
Tym, którzy rzeczywiście interesują się jego osobą, polecam pamiętniki W.
Messinga – „O samym sobie”, wydane w 1965 roku i książkę B. Sokołowa –
„Wolf Messing”, wydaną w roku 2010.
W skrócie, oficjalna historia jednego z Największych Proroków minionego
wieku (jak wzniośle nazywają go liczni historiografowie) wygląda tak:
Urodził się 115 lat temu 10 września 1899 roku, w wielodzietnej rodzinie
żydowskiego chłopa w Górze Kalwarii nie daleko Warszawy. W wieku jedenastu
lat uciekł z domu, do Berlina. Głodował i żebrał do czasu, aż los zetknął go ze
znanym niemieckim psychiatrą Henrykiem Ablem i jego przyjacielem
Johannem Szulcem. Ci, odkryli w wygłodzonym dziecku zadziwiający dar i od
tego czasu życie Wolfa potoczyło się niezwykłym torem. Jak wspomina sam Messing: więcej

18 listopada 2013 r. minęła 60 rocznica od występu Wolfa Messinga na
scenie w Teatrze Letnim w Soczi
, który wytępował w nim 3-krotnie .
W. Messing ur. w Górze Kalwarii posiadał niezwykły dar czytania ludzkich myśli.

Soczi, UL. Morze Czarne11 ( KudaGo: Сочи, ул. Черноморская, д. 11)

60 лет назад в Сочи Мессинг пытался удивить горожан... правда не получилось

18 октября 1953 года в Летнем театре парка им. Фрунзе с
психологическими опытами, отгадыванием мыслей зрителей и другими
«фокусами», выступил известный советский менталист Вольф Мессинг.

  Nowe sensancyjne, brakujące fakty z życia Wolfa Messinga

 Przed wybuchem II wojny światowej w latach 30 był mieszkańcem Lwowa, służbę wojskową odbywał w garnizonie w Przemyślu! - Czy sąto nowe, brakujące fakty z życia Wolfa Messinga. czytaj więcej

Metryka urodzenia Wolfa Messinga ( Вольфa Мессингa )

 „Odbyło się w osadzie Góra Kalwaria (G. K. była wówczas pozbawiona praw miejskich), dwudziestego października, tysiąc dziewięćset drugiego roku, o ósmej godzinie rano.        Gersz-Chaim Messing, handlarz, w wieku trzydziestu dwóch lat, zamieszkały w osadzie Góra Kalwaria, stawił się wobecności świadków:  czytaj więcej


 Czy nie powinniśmy się jednak skupić przede wszystkim na tym, czy Messing mógł mieć takie zdolności, jakie się jemu przypisuje?

Sprawą drugorzędną moim zdaniem jest zdobycie dowodów, czy spotykał się z Albertem Einsteinem i Zygmuntem Freudem, a także, czy Hitler rzeczywiście wysłał za nim list gończy albo, czy był jasnowidzem Stalina? czytaj dalej


Opublikowano 30 sty 2013

Program jest ciekawy, bo występuje kilku świadków, którzyznali Messinga i opowiadają o swoich spotkaniach z nim, ale jak w każdymprogramie, są też artyści, którzy nauczyli się powtarzać sztuczki Messinga i sąprzekonani o własnej nieomylności (przeprowadzono nawet udany eksperyment zeschowanym wiecznym piórem). Całość tematu obraca się wokół karteczki, którą otrzymałaMigunowa od Wolfa i próby rozwiązania, co tam jest napisane. Zaproszony naukowiec, który, okazało się znał Messinga,twierdzi, że tam jest rysunek kobiety, bardzo "artystyczny" iświadczy to o cichym podkochiwaniu się w osobie, której Wolf dał tą karteczkę -czyli Migunowej. Nie brzmi to przekonująco, ale otrzymał za to brawa. Poza tym,w filmie występuje reżyser serialu "Wolf Messing - widząc poprzezczas", Krasnopolski, który również znał Messinga i któremu Wolfprzepowiedział, że kiedyś nakręci o nim film. www.russia.tv 

W tym programie wypowiadają sie osoby które znały go za życia. Ci,co go znali, lub byli w dzieciństwie na Jego pokazach, opowiadają o swoich spotkaniach z Messingiem i co zazwyczaj pokazywał publiczności. Naukowcy, czy iluzjoniści twierdzą, że to nic nadzwyczajnego, że wielu ludzi może to robić. Ale ci, co go bronią, twierdzą, że w czasie koncertów nie mógł tego pokazywać, co robił podczas prywatnych spotkań, bo w tamtych czasach realnego materializmu, groziłoby więzienie za szerzenie "mistyki" i podważanie zasad ustrojowych.Wolf Messing pochodzenia polskiego- jest pierwszym, oficjalnie uznanym radzieckim telepatą. więcej

Wolf Messing- Polak z Góry Kalwarii . Prorokiem ZSRR
Вольф Мессинг. Пророк Советского Союза 

Wolf Messing – jeden z najsłynniejszych jasnowidzów i telepatów XX stulecia – urodził się w Górze Kalwarii pod Warszawą 10 września 1899 roku. Był on obdarzony niezwykłymi zdolnościami, takimi jak jasnowidzenie, telepatia czy czytanie ludzkich myśli.
Z ich powodu stał się celem zainteresowanie ludzi, przed którymi występował, naukowców, jak i władz Związku Radzieckiego, do którego uciekł z terenów okupowanej przez Niemców Polski. Był to niezwykły człowiek, który dotarł do gremiów stalinowskich nie będąc gorącym komunistą i nie wieszcząc zwycięstwa rewolucji komunistycznej.

W najbardziej ponurych latach pełnego niepokojów wieku XX żył człowiek Wolf Messing, który panował nad tajemniczymi siłami umysłu jak nikt inny w historii. Posiadał dar telepatii, czytania w myślach, widzenia na odległość i był zarazem szczęśliwcem, któremu udało się przetrwać zarówno Holokaust, jak i stalinowskie łagry. Być może nigdy nie uda się nam poznać wszystkich jego niezwykłych zdolności. Ludzki mózg jest tajemniczy a jego rozległe możliwości poznawcze nie zostały jeszcze do końca poznane.

Messing w będąc w Rosji występach w jednostkach wojskowych, szpitalach i innych miejscach. Demonstrowanie przez niego tajemniczych zdolności ludzkiego mózgu kontrastowało z komunistyczną ideologią i materialistyczną propagandą. Jednak przed każdym jego występem po 1950 roku publiczności należał odczytać komunikat Instytutu Filozofii Radzieckiej Akademii Nauk mówiący, że zdolności Messinga polegające na czytaniu myśli innych opierały się na tym, że odgadywał on ludzkie myśli na podstawie analizy nieświadomych ruchów i zachowań. Według ówczesnych naukowców, telepatia nie istniała – ludzka myśl nie mogła rezydować poza głową człowieka, a eksperymenty Messinga nie miały z telepatią nic wspólnego – mówiła ideologiczna linia.
Telepata nie występował w wielkich miastach, ponieważ nie lubił uwagi władz, na jaką tam był szczególnie narażony. Ludzie jednak uwielbiali jego pokazy, zapełniając teatry kiedy tylko pojawiał się w okolicy.

W czasie występu w Kijowie pod koniec lat 40-tych, Messing został niespodziewanie odstawiony do Moskwy, ponieważ Nikołaj Bułganin – jeden z najwyższych urzędników, nakazał mu odnalezienie teczki zawierającej tajne dokumenty. Messing znalazł się w biurze urzędnika, który ją zgubił i rozejrzał się po pokoju. Przed jego oczyma powstała wizja, w której zobaczył brzeg rzeki, niewielką cerkiew i most. Pod nim znajdowała się czarna teczka.
Messing porozmawiał z ludźmi, którzy pomogli mu w odnalezieni podobnych miejsc w pobliżu Moskwy. Na poszukiwania wysłano dwie ciężarówki z żołnierzami i już kilka godzin później dokumenty znalazły się z powrotem w biurze.

Messing prosił radzieckich naukowców, aby pomogli mu zgłębić tajemnice jego niezwykłych zdolności. Jednakże większość z nich miała ograniczone horyzonty myślowe i bała się wykraczać poza linię wskazywaną przez partię. Pewne testy przeprowadzono jednak w Instytucie Psychiatrii Radzieckiej Akademii Nauk, jednak uczeni uznali, że nie warto o nich mówić, jeśli tylko trudno było je wyjaśnić. W ten sposób utracono niezwykłą szansę.
Sam Wolf Messing wierzył w istnienie specjalnych „pól” odpowiedzialnych za zdolności telepatyczne. Uważał, że należy je odkryć i zbadać, bowiem w oparciu o nie można rozwinąć wiele właściwości. Był także zafascynowany hipnozą i twierdził, że w czasie lat młodości spędzonych w Polsce, używał jej do leczenia chorób psychicznych. W jednym z przypadków Messing był także w stanie opisać los człowieka, którego fotografii się przyglądał. Mógł także przewidywać przyszłość, jeśli tylko zmuszały go do tego okoliczności. Pisał, że istnieje coś takiego, jak jasnowidztwo. 

Oglądałem film o nim w kwietniu 2011 r., który dał mi do obejrzenia znajomy Białorusin. Dużo też uzyskałem informacji o nim czytając w Internecie. Mogę powiedzieć, że sam film jest 16 odcinkowy, który w samej Rosji oglądało miliony ludzi zaczyna się w Górze Kalwarii i kończy się też Górą Kalwarią.
To, że był patryjotą powinien świadczyć kupiony jeden z samolotów za własne pieniądze i przekazany polskiemu lotnictwu „Najsłynniejszym samolotem 1 PLM był zapewne Jak-1b z napisem fundacyjnym od profesora Wolf Messinga z napisem "Od polskiego patrioty prof. Wolf-Messinga polskiemu lotnikowi”
Zapraszam więc do obejrzenia wszystkich odcinków

Wolf Messing - jasnowidz z Góry Kalwarii / reportaż z 2011r./ 


W poszukiwaniu śladów po jasnowidzu Wolfie Messingu
Misja specjalna zastępcy ambasadora Rosji w Polsce Dmitrija Polanskiego.


We wtorek 05-07-2011 r. w Górze Kalwarii szukał śladów słynnego jasnowidza Wolfa Messinga, który bije teraz rekordy popularności za naszą wschodnią granicą.
Dmitrij Polanski przyznał, że przeczytał wszystko, co na świecie ukazało się na temat Messinga. - To fascynująca postać - stwierdził.
 Z jego usług korzystał nie tylko Stalin, ale też dowództwo Armii Czerwonej. Przewidział m.in. zwycięstwo w wojnie z Niemcami. Zmarł w Moskwie w 1974 r. Pochowano go na Cmentarzu Wostriakowskim.Więcej.

10 września (1999r.) minęło 100 lat od dnia urodzin jednego z największych telepatów naszego wieku - Wolfa Grigorjewicza Messinga, człowieka władającego nieprawdopodobnym telepatycznym darem, umiejącego czytać myśli ludzi i przepo-wiadać przyszłość, widzieć zdarzenia, oddalone o setki kilometrów i którego ludowa pogłoska uważała za świętego.

Istotnie, władał on czarodziejskim darem nie tylko czytania myśli w danej chwili, ale i przewidywania nadchodzących zdarzeń. I tak, Wolf więcej


Как уходили Кумиры. Вольф МЕССИНГ (2005) HD 
Как уходили Кумиры. Вольф Мессинг (1899 - 1974).(2011) HD 


Najsłynniejszym samolotem 1 PLM był zapewne, Jak-1b z napisem
fundacyjnym. W książce "Jaki startują o świcie" były pilot 1 PLM Medard Konieczny z napisem fundacyjnym od profesora Wolf Messinga z napisem "Od polskiego patrioty prof. Wolf-Messinga polskiemu lotnikowi” źródło Samoloty lotnictwa ludowego Wojska Polskiego. http://www.polishairforce.pl/ludowego.html


Черная магия империи СС. Ясновидящий Хануссен 
Opublikowano 10 mar 2013
Эрик ван Хануссен прославился своими
политическими предсказаниями. Он предсказал приход к власти Адольфа
Гитлера и поджог Рейхстага. Сейчас бы его назвали немецким Вольфом
Мессингом, хотя Хануссен, который родился в Австро-Венгрии, а славу
завоевал в Германии, был при жизни куда популярнее. Кем же был же этот
"стрелочник судьбы" в реальности -- шарлатаном, талантливым актером или
действительно ясновидящим? 
Wolf Messing i trochę o nim
Rok 2009 można nazwać w Rosji rokiem Wolfa Messiga, który był jednym z największych i najbardziej tajemniczych postaci XX wieku. Na początku lat 70-tych w mieście Sterlitamak, gdzie przebywał Wolf Messing. Nie powiem zbyt wiele o nim, ale wiadomo było że w dniu jego występu Hall DK "Stankostroitel" była pełna.
http://subscribe.ru/group/zabugore/2978477/ Стерлитамак Вольфа Мессинга

Ciekawe artykuły o W. Messing


Na pokazach psychologicznych Wolfa Messinga w Chabarowsku, było wielu widzów sceptycznie nastawionych do eksperymentatora.

Rzeczywiście – czy może człowiek, trzymający drugiego za rękę, odgadywać wszystkie jego życzenia?

Doświadczenia z różnymi ludźmi wykazały, że może.
Oto jedno z trudniejszych zadań:
Odnaleźć wieczne pióro, schowane wśród widzów na sali, podczas nieobecności Wolfa Messinga.

To nie nadprzyrodzone możliwości, ale głęboko naukowe podejście i rozwinięte naturalne zdolności pozwoliły Wolfowi Messingowi stać się fenomenem, którego imię jest znane w całym kraju.

„Prywatna historia": Uczennica Wolfa Messinga- Olga Migunowa ywiad z dn.31.12.2012 

Dlaczego właśnie Olga Migunowa została jedyną następczynią, najbardziej zagadkowej postaci minionego wieku – pierwszego, oficjalnie uznanego radzieckiego telepaty pochodzenia polskiego, Wolfa Miessinga i jaką rolę w jego losie odegrała 16-letnia studentka Błagowieszczenskiego Instytutu Pedagogicznego? O tym, jak żył i umarł Wolf Miessing, oglądajcie wywiad z Olgą Migunową w filmie „Prywatna historia".
Ogromnym wysiłkiem udało nam się zakupić prawa autorskie do książki "Eduarda Wołodarskiego" pt: "Wolf Messing - widzący poprzez czas". Dzięki niej wiele osób pozostając w bezgranicznym zdumieniu dowie się, jaka niezwykła moc... tkwi w ludzkiej istocie, jakie wręcz "boskie siły" drzemią w każdym z nas!
Wolf messing - człowiek zagadka
Вольф Мессинг - человек-загадка
Wolf Messing (część 1) Część 1 z 5
Reżyseria: Nikolai Viktorov Jak żyć, znając datę swojej śmierci? Jest kochać kobietę, czytając jej myśli? Jak żyć, wiedząc, wszystkie myśli i aspiracje ludzi wokół Ciebie? Ludzie czekali na niego, aby pomóc, a on im pomógł. ..
Najsłynniejszym samolotem 1 PLM był zapewne Jak-1b z napisem fundacyjnym. W książce "Jaki startują o świcie" były pilot 1 PLM Medard Konieczny z napisem fundacyjnym od profesora Wolf Messinga z napisem "Od polskiego patrioty prof. Wolf-Messinga polskiemu lotnikowi” źródło Samoloty lotnictwa ludowego Wojska Polskiego
Komentarze Rosjan po obejrzeniu filmu o Wolfie Messingu źródło www.kino-teatr.ru ( tłumaczenie z języka rosyjskiego na język polski google)

№ 69 Наталья Синиз (Moskwa) 18.11.2009 16:14

Słuchaj, co wy ludzie? Po raz kiedykolwiek robiłeś coś godnego filmu. Czy chcesz oglądać serial telewizyjny o gangsterów? A może "Mój wielki niania" creepy Zavorotnyuk lub tani melodramat, który, nawiasem mówiąc, RTR, szczególnie nas "zepsute". Już nie mogę patrzeć televizior i serialu "Wolf Messing", patrzę z przyjemnością. Nawet jeśli zniekształcone fakty historyczne i chronologię wydarzeń, to jeszcze film fabularny! Czy chcesz faktów, oglądać filmy dokumentalne. I aktorzy, którzy grali Messing w dzieciństwie i okresie dojrzewania - to tylko wielkie znaleźć dyrektorów. I Królestwa Niebieskiego Roman Grechishkina (aktor grający młodego Messing) - bardzo przepraszam nie jej grał role ..


№ 738 Натали Порт 13.06.2011 19:30
Pomimo mistycznej osobowości Messing, seria była produktem wysokiej jakości. Oglądane z wielką przyjemnością! I aktorzy, i, rezhessura i skrypt ... vobschem wszystkich na górze! Dziękuję za ten epizod, nie obchodzi mnie ile prawdy jest, jak wiele wynalazków, wygląda za jednym zamachem!

№ 737 Александр Владимирович (Cherson) 13/05/2011 16:53
Wspaniałym aktorem Jewgienij Knyazev! On naprawdę mnya do odkrycia. Chęci dokonania przeglądu wszystkich jego filmu.
№ 735 Ольга Панкратова (Charków) 05/08/2011 23:59
Dzięki wszystkim twórczy filmu zespół "Wolf Messing: Każdy, kto widział w czasie" Wielkie dzięki dla wszystkich.
Kto nie lubi, to się nie podoba ...

Wszystkie komentrze
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW