Wolf Messing widzący poprzez czas           ur. 10-09-1899 Góra Kalwaria - zm. 08-11-1974 w Moskwie
Pierwszy w Polsce portal poświęcony jednemu z najsłynniejszych jasnowidzów i telepatów XX stulecia
Tłumaczenia na tej stronie z j. rosyjskiego na j polski - Tadeusz Rubnikowicz fantastyka.nets.pl
Nawet Stalin bał się jego przepowiedni. Jak Polakowi z Góry Kalwarii udało się wkupić w jego łaski? FAKT24.PL 2019-08-29

Wolf Messing był nie tylko osobistym jasnowidzem Józefa Stalina, ale
również nazywano go „tajną bronią dyktatora". Był postacią zagadkową i
nietuzinkową, a także sprytnym manipulatorem i intrygantem. Potrafił
dostosować się do zmieniającej się sytuacji politycznej, dzięki czemu
nigdy nie zesłano go do łagrów czy więzienia. Zmarł w Moskwie 8
listopada 1974 roku. W jaki sposób udało mu się wkraść w łaski Stalina? Na czym polegał jego fenomen? czytaj więcej

Dwa spotkania z Wolfem Messingiem źródło: KM.RU (17.03.2005r.)

2013-02-18 18:56:32, komentarzy: 0

Okazuje się, że posiadacz fantastycznych zdolności, Wolf Messing, ten sam, który przepowiedział rozpoczęcie drugiej wojny światowej, rozpad ZSSR i liczne inne zdarzenia, bywał także w Rostowie. Wiktorii Pawłownie Gałustian udało się dostać bilety na jego przedstawienia.

- Telepatia i inne fantastyczne możliwości człowieka, w tym czasie bardzo mnie interesowały - opowiada Wiktoria Pawłowna. – Dlatego, kiedy w mieście ukazały się afisze, informujące o przedstawieniu Wolfa Messinga pod nazwą „Psychologiczne doświadczenia”, bardzo chciałam pójść na nie. Ale dostać bilety było praktycznie niemożliwością.

Kiedy przyszłam do pracy, z goryczą powiedziałam kolegom:  „Jeśli Messing rzeczywiście jest takim telepatą , to powinien sam przysłać mi bilety” (później Messing, podczas przedstawienia powiedział, że słyszy głosy tych, którzy chcieliby, a nie mogą przyjść na jego przedstawienie). I oto, po kilku minutach zadzwonił telefon i moi przyjaciele zaproponowali zbyteczny bilet.

Sala filharmonii była przepełniana. W łoży siedział naczelnik regionalnego zarządu kultury i cały „kwiat” miasta. Zgodnie z tradycją, Messing zaprosił z sali widzów, pragnących wziąć udział w pracy jury. Pięć osób, między nimi mnie, posadzili pośrodku sceny przy stole i Messing rozpoczął występ.

Z sali zaczęły napływać notatki z zadaniami różnorodnej treści, na przykład: „proszę znaleźć w szóstym rzędzie młodego człowieka w szarym krawacie, proszę wyjąć z prawej kieszeni marynarki portfel, otworzyć, wziąć fotografię  i włożyć ją do lewej kieszeni”. Z więcej niż dwustu zadań, trzeba było wybrać najbardziej interesujące. Do pewnego czasu ich treści nie ogłasza się. Autorzy, tylko w myśli dyktują Messingowi sens tych zadań. Po wykonaniu kilku z nich, Messing zaproponował, że opuści salę w towarzystwie dwóch widzów, a w tym czasie należy schować przedmiot, który on odnajdzie po powrocie.

 

Wróciwszy na scenę, Messing uważnie patrzy w oczy induktora i idzie na widownię. Wraca, ale nie sam, trzymając za rękę jednego z widzów. Staje naprzeciwko niego i mówi: „W wewnętrznej kieszeni marynarki ma pan długopis”. Wyjąwszy go, przy głośnych oklaskach widzów, nagle zrozumiał, że długopis jest bez końcówki (zgodnie z zamiarem jury, został on podzielony na dwie części). Wolf Grigorjewicz obrócił się w naszą stronę i z wyrzutem powiedział: „po co to zrobiliście?” Czekało go dodatkowe napięcie związane z poszukiwaniem drugiej części długopisu i dlatego znów poszedł na widownię.

Po kilku minutach, przyprowadził na scenę blondynkę, z piękną, wysoko uczesaną fryzurą, zbliżył się do niej i szybkimi ruchami zaczął rozgarniać jej włosy. Dama protestowała, odsuwając się ze zmieszaniem i poprawiając fryzurę rękami, a Wolf Grigorjewicz wydostał z nich końcówkę długopisu.

Kiedy Messing znów przyjechał do Rostowa, występował w Domu Partyjnego Uświadomienia, z koncertem dla jego współpracowników i odpowiedzialnych kierowników. Tym razem poszczęściło mi się wyjątkowo - wybrali moją notatkę z następującym zadaniem: „Znaleźć na widowni utalentowanego pisarza Witalija Siemina i przedstawić go publiczności”. Messing podał mi swoją rękę i powiedział: „proszę myśleć”. W myśli kierowałam nim: „do przodu”, „w prawo” – w ten sposób szliśmy po sali. Potem dałam wskazówkę: „brązowy garnitur” i Messing skierował się do pisarza, wziął za rękę i razem ze mną poprowadził na scenę.

Mogę zaręczyć, że po takim aktywnym udziale w przedstawieniach Messinga,  ostatecznie uwierzyłam w jego niezwykłe i niewytłumaczalne  zdolności.

 

Lubow Pozdniakowa

 

Tłumaczenie tekstu na zasadzie współpracy z portalem wolf-messing.manifo.com Tadeusz Rubnikowicz który jest tłumaczem książki Eduarda Wołodarskiego „Wolf Messing widzący przez czas” na podstawie której powstał serial.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wolf Messing w Chabarowsku - Dalekowschodnie studio kroniki filmowej.
Psychologiczne doświadczenia Wolfa MessingaNa pokazach psychologicznych Wolfa Messinga w Chabarowsku, było wielu widzów sceptycznie nastawionych do eksperymentatora. Rzeczywiście – czy może człowiek, trzymający drugiego za rękę, odgadywać wszystkie jego życzenia?Doświadczenia z różnymi ludźmi wykazały, że może.Oto jedno z trudniejszych zadań:Odnaleźć wieczne pióro, schowane wśród widzów na sali, podczas nieobecności Wolfa Messinga.To nie nadprzyrodzone możliwości, ale głęboko naukowe podejście i rozwinięte naturalne zdolności pozwoliły Wolfowi Messingowi stać się fenomenem, którego imię jest znane w całym kraju.

Тайны века - Вольф Мессинг 
Агентство специальных расследований Чудо голодание
 25 paź 2013
Обольстительный волшебник Вольф Мессинг: о чём он говорил с вождями? 

Вольф Мессинг - Проклятый провидец - В поисках истины 31 paź 2013


Тайна Вольфа Мессинга 10.09.13 

Совершенно секретно - XXI век. В.Мессинг. (1/5) 
Вольф Мессинг. Первый советский экстрасенс [crystal.ucoz.net] Wolf Messing 2008 rok

Wyszukiwarka

Военная тайна №32 (20.11.2009) 
- "Борцы за независимость или уголовники. Почему боевикам выгодна война на Кавказе";- "Гибель Великой империи. Кто стоит за развалом СССР";- "Агент КГБ или волшебник. Кем на самом деле был Вольф Мессинг";- "Ночной охотник. Почему разработка российских авиаторов превосходит все зарубежные аналоги";- "Тайная дипломатия. Как Горбачёв поссорился с лидером компартии ГДР";- "Одной левой. Секреты самообороны". 
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW