Wolf Messing widzący poprzez czas           ur. 10-09-1899 Góra Kalwaria - zm. 08-11-1974 w Moskwie
Pierwszy w Polsce portal poświęcony jednemu z najsłynniejszych jasnowidzów i telepatów XX stulecia
Tłumaczenia na tej stronie z j. rosyjskiego na j polski - Tadeusz Rubnikowicz fantastyka.nets.pl
Nawet Stalin bał się jego przepowiedni. Jak Polakowi z Góry Kalwarii udało się wkupić w jego łaski? FAKT24.PL 2019-08-29

Wolf Messing był nie tylko osobistym jasnowidzem Józefa Stalina, ale
również nazywano go „tajną bronią dyktatora". Był postacią zagadkową i
nietuzinkową, a także sprytnym manipulatorem i intrygantem. Potrafił
dostosować się do zmieniającej się sytuacji politycznej, dzięki czemu
nigdy nie zesłano go do łagrów czy więzienia. Zmarł w Moskwie 8
listopada 1974 roku. W jaki sposób udało mu się wkraść w łaski Stalina? Na czym polegał jego fenomen? czytaj więcej

Jaka jest prawdziwa historia czarodzieja? - wersja Michaiła Kitajewa nie podważa jego parapsychologicznych zdolności

2012-03-29 12:08:37, komentarzy: 0

Do aresztowania Messinga i Szenfelda przyczynił się agent NKWD Abram Kaliński, który podczas drugiej wojny światowej śledził żydowskich uciekinierów z Polski. Oficjalnie był dyrektorem fabryki perfum i odpowiadał za handel z Iranem. W czasie pierwszych występów w ZSRR Messing otrzymywał bardzo duże honoraria. Po napaści Hitlera na Związek Radziecki został z Mińska ewakuowany do Taszkientu. Miał tyle zarobionych pieniędzy, że stać go było na planowanie ucieczki do Iranu. Kaliński miał mu w tym pomóc. Oszukał go jednak i na granicy oddał czekistom.

W więzieniu, tak jak i w podróży, ludzie robią się nadspodziewanie szczerzy. Być może dlatego Messing opowiedział swoje życie nieznanemu wcześniej człowiekowi? Ta wersja jego życiorysu jest nieco mniej sensacyjna, ale za to bardziej prawdopodobna. Według niej jasnowidz urodził się w wielodzietnej rodzinie biednego sadownika w miasteczku Góra Kalwaria, które było wówczas jednym z najważniejszych centrów chasydyzmu w Europie. Matka osierociła go, kiedy miał 13 lat. Był zafascynowany cyrkiem, więc uciekł z domu z trupą wędrownych kuglarzy. Jego pierwszym mistrzem był iluzjonista Antoni Kordonek, który nauczył go chodzić na rękach, kłaść się na deskę nabitą gwoździami, połykać ogień i szable. W 1914 r. cyrk się rozpadł, a Messing występował w małych miasteczkach obok liliputów, wielkoludów i kobiety z brodą. W okresie międzywojennym nastała w Polsce moda na publiczne występy jasnowidzów i telepatów. Gazety rozpisywały się o cudach dziejących się na seansach Jana Guzika, Franka Kluskiego i Stefana Ossowieckiego. Zafascynowany tymi niezwykłymi zjawiskami Messing zapragnął opanować sztukę telepatii. Niestety, brakowało mu nauczyciela. Znalazł wprawdzie niejakiego Zaleskiego, artystę cyrkowego umiejącego czytać w myślach, ale ten nie chciał nikogo uczyć. Chłopak był jednak uparty. Sam nauczył się telepatii i hipnozy z książek Ochorowicza i Richeta. Potem jeszcze raz zgłosił się do Zaleskiego, który przyjął go do pracy jako swego asystenta. Przez jakiś czas występowali wspólnie, później Messing chciał pracować na własną rękę. Dał więc ową, odnalezioną później przez Kitajewa, reklamę prasową, w której przedstawiał się jako rabin, jasnowidz i kabalista w jednej osobie. Kiedy Hitler napadł na Polskę, uciekł na Białoruś zajętą przez wojska radzieckie. Nie miał pracy ani pieniędzy. Poszedł do najbliższego domu kultury, gdzie przyjmowano artystów do pracy w agitacji i został członkiem zespołu artystyczno-propagandowego mińskiego domu kultury. Jego pokazy telepatyczne były przerywnikami między występami śpiewaczek i recytatorów rewolucyjnych wierszy.

 

Szenfeld pisze, że Messing nie zabawił długo w więzieniu. Po paru przesłuchaniach został zwolniony. Czy – jak wielu innym – postawiono mu zarzut szpiegostwa i zmuszono do współpracy z NKWD? Czy to właśnie wtedy zgodził się zostać nauczycielem hipnozy radzieckich zwiadowców? Wiadomo, że już w maju 1943 r. wrócił na scenę, osiągając wielkie sukcesy. Nigdy nie udało mu się uciec ze Związku Radzieckiego. Jego rzekome pamiętniki ukazały się 9 lat przed jego śmiercią. Miał czas, by je poprawić, ale nigdy tego nie uczynił. Może się czegoś bał? Umarł w 1974 r. w wieku 75 lat. Jego grób znajduje się na Cmentarzu Wostriakowskim w Moskwie. Odkrywając prawdę o rzeczywistych losach jasnowidza, Michaił Kitajew nie podważa jego parapsychologicznych zdolności. Podkreśla jednak, że po wyjściu z więzienia czarodziej kontaktował się z pracownikami wywiadu, a nawet sam mógł być agentem służb specjalnych. Prawdę na ten temat skrywają najprawdopodobniej przepastne archiwa FSB.

źródło http://media.wp.pl Anna Kowalska


Korzystałam m.in. z następujących pozycji:

Kuzina Swietłana, Kitajew Nikołaj, Prawdziwa biografia Messinga do tej pory jest schowana w archiwach FSB, „Komsomolskaja Prawda” 19.11.2009 r. Wolf Messing – Wikipedia (wersja rosyjska) Wieligżanina Anna, Mistyka serialu „Wolf Messing” – śmierć czatowała na aktorów, „Komsomolskaja Prawda”, 12.11.2009 r.

Wydanie internetowe: www.4wymiar.pl

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wolf Messing w Chabarowsku - Dalekowschodnie studio kroniki filmowej.
Psychologiczne doświadczenia Wolfa MessingaNa pokazach psychologicznych Wolfa Messinga w Chabarowsku, było wielu widzów sceptycznie nastawionych do eksperymentatora. Rzeczywiście – czy może człowiek, trzymający drugiego za rękę, odgadywać wszystkie jego życzenia?Doświadczenia z różnymi ludźmi wykazały, że może.Oto jedno z trudniejszych zadań:Odnaleźć wieczne pióro, schowane wśród widzów na sali, podczas nieobecności Wolfa Messinga.To nie nadprzyrodzone możliwości, ale głęboko naukowe podejście i rozwinięte naturalne zdolności pozwoliły Wolfowi Messingowi stać się fenomenem, którego imię jest znane w całym kraju.

Тайны века - Вольф Мессинг 
Агентство специальных расследований Чудо голодание
 25 paź 2013
Обольстительный волшебник Вольф Мессинг: о чём он говорил с вождями? 

Вольф Мессинг - Проклятый провидец - В поисках истины 31 paź 2013


Тайна Вольфа Мессинга 10.09.13 

Совершенно секретно - XXI век. В.Мессинг. (1/5) 
Вольф Мессинг. Первый советский экстрасенс [crystal.ucoz.net] Wolf Messing 2008 rok

Wyszukiwarka

Военная тайна №32 (20.11.2009) 
- "Борцы за независимость или уголовники. Почему боевикам выгодна война на Кавказе";- "Гибель Великой империи. Кто стоит за развалом СССР";- "Агент КГБ или волшебник. Кем на самом деле был Вольф Мессинг";- "Ночной охотник. Почему разработка российских авиаторов превосходит все зарубежные аналоги";- "Тайная дипломатия. Как Горбачёв поссорился с лидером компартии ГДР";- "Одной левой. Секреты самообороны". 
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW