Wolf Messing widzący poprzez czas           ur. 10-09-1899 Góra Kalwaria - zm. 08-11-1974 w Moskwie
Pierwszy w Polsce portal poświęcony jednemu z najsłynniejszych jasnowidzów i telepatów XX stulecia
Tłumaczenia na tej stronie z j. rosyjskiego na j polski - Tadeusz Rubnikowicz fantastyka.nets.pl
Nawet Stalin bał się jego przepowiedni. Jak Polakowi z Góry Kalwarii udało się wkupić w jego łaski? FAKT24.PL 2019-08-29

Wolf Messing był nie tylko osobistym jasnowidzem Józefa Stalina, ale
również nazywano go „tajną bronią dyktatora". Był postacią zagadkową i
nietuzinkową, a także sprytnym manipulatorem i intrygantem. Potrafił
dostosować się do zmieniającej się sytuacji politycznej, dzięki czemu
nigdy nie zesłano go do łagrów czy więzienia. Zmarł w Moskwie 8
listopada 1974 roku. W jaki sposób udało mu się wkraść w łaski Stalina? Na czym polegał jego fenomen? czytaj więcej

Misja specjalna zastępcy ambasadora Rosji w Polsce. (wyborcza 2011-07-06)

2012-01-16 14:39:56, komentarzy: 0

W poszukiwaniu śladów po jasnowidzu Wolfie Messingu
Misja specjalna zastępcy ambasadora Rosji w Polsce Dmitrija Polanskiego.


Władze podwarszawskiego miasta zgotowały dyplomacie powitanie w ratuszu. Burmistrz Dariusz Zieliński zaprosił go na śniadanie w saloniku na piętrze. Miejsca przy stole zajęli m.in. senator PiS z tego okręgu Piotr Andrzejewski i Henryk Prajs, ocalały z Holocaustu mieszkaniec Góry Kalwarii. Dmitrij Polanski zdradził szczegóły swojej misji: - Reprezentuję bardzo dużą grupę osób z Rosji, które interesują się postacią Wolfa Messinga. Kiedy trzy lata temu wyjeżdżałem na placówkę do Polski, wielu znajomych pytało: "Wiesz, że tam urodził się Messing?". W moim kraju jest on bardzo popularny, ale też kontrowersyjny. Otacza go ludowa legenda człowieka o nadzwyczajnych właściwościach, a równocześnie niektóre fakty z jego życia, opisane w "Memuarach" wydanych jeszcze w ZSRR, wydają się zmyślone. Ukazała się też druga książka biograficzna, w której wychodzi on na oszusta. Pomiędzy tymi skrajnościami nie mamy nic. Najmniej znamy fakty z jego życia w Polsce - mówił Polanski.

Jasnowidz z Góry Kalwarii

Problem w tym, że Wolf Messing, choć pochodził z Góry Kalwarii i do wybuchu II wojny światowej mieszkał w Polsce, jest w naszym kraju niemal zapomniany. Co innego w Rosji, gdzie poza wydaniem dwóch wspomnianych książek zrealizowano dwa filmy o jasnowidzu. Niedawno tamtejsza telewizjapokazała serial "Wolf Messing - widząc przez czas" w reż. Władimira Krasnopolskiego będący rosyjsko-polską koprodukcją. Pierwszą "rozbieraną" rolę zagrała w nim Edyta Herbuś. Film stał się w Rosji hitem, za to naszą aktorkę spotkała reprymenda ze strony polskich internautów.

Dmitrij Polanski przyznał, że przeczytał wszystko, co na świecie ukazało się na temat Messinga. - To fascynująca postać - stwierdził.

W życiorysie Wolfa Messinga pewnych informacji jest niewiele. Nie ulega wątpliwości, że urodził się w 1899 r. w ubogiej żydowskiej rodzinie w Górze Kalwarii. Żydzi stanowili wtedy większość mieszkańców tego miasteczka. Miała tu swój dwór słynna dynastia cadyków Alterów. W Górze Kalwarii mały Wolf chodził do szkoły religijnej (chederu), potem ojciec zapisał go do wyższej szkoły talmudycznej (jesziwy), gdzie chłopiec ujawnił nieprzeciętną pamięć, ale też dziwnie się zachowywał. Rozmawiał np. z wyimaginowanymi osobami. W końcu uciekł z domu. Jak czytamy w jego biografii, bez biletu dojechał do Berlina, gdzie niezwykłe zdolności rozpoznał u niego psychiatra dr Abel. Messing potrafił przepowiadać przyszłość, przekazywać polecenia za pomocą myśli i odszukiwać ukryte przedmioty. Występował w wędrownych cyrkach jako hipnotyzer i fakir. Jego rosnąca sława zwróciła ponoć uwagę Alberta Einsteina i Zygmunta Freuda, którzy mieli przeprowadzać z nim eksperymenty. Niedługo przed wybuchem II wojny światowej w czasie jednego z występów w Warszawie Messing przepowiedział Hitlerowi klęskę, jeśli ten zaatakuje Związek Radziecki. Po zajęciu miasta przez Niemców pojawiły się ulotki oferujące nagrodę za wydanie jasnowidza. Wtedy ten uciekł do ZSRR. Tam szybko znalazł się w orbicie najwyższych władz. Z jego usług korzystał nie tylko Stalin, ale też dowództwo Armii Czerwonej. Przewidział m.in. zwycięstwo w wojnie z Niemcami. Zmarł w Moskwie w 1974 r. Pochowano go na Cmentarzu Wostriakowskim.

Ostatni, co go pamięta

Dmitrij Polanski po raz pierwszy przyjechał do Góry Kalwarii pół roku temu. Incognito. Sądził, że odnajdzie tu przedmioty związane z jasnowidzem, choćby pamiątkowe tablice. Wyjechał rozczarowany. Napisał więc list do urzędu miasta z prośbą o pomoc.

- Obywatele Rosji, przyjeżdżając do Polski, na pewno chcieliby zobaczyć, gdzie mieszkał Messing w dzieciństwie - mówił dyplomata.

- Żadnych dokumentów źródłowych nie mamy. Nasze miejskie archiwum trafiło do Grodziska Maz. Współcześni mieszkańcy o jasnowidzu wiedzą tylko tyle, ile przeczytali niedawno w lokalnej prasie. Jedynym "dokumentem" jest pan Prajs - wskazał burmistrz Dariusz Zieliński.

Liczący 94 lata Henryk Prajs wspominał Messinga: - Widziałem go kilka razy. Byłem dużo młodszy, przyjaźniłem się z jego przyrodnim bratem Motkiem. Znałem jego ojca. To był religijny człowiek, dostarczał ryby do dworu cadyka. Wolf źle się tu czuł. Nie lubiła go macocha. W środowisku żydowskim był źle traktowany. Uciekł w nocy. Kiedy potem przyjeżdżał odwiedzać rodzinę, to zjawiał się zawsze wieczorem, żeby nie zwracać na siebie uwagi. A my z chłopakami krzyczeliśmy za nim: "Messing mesjasz!".

Rosyjski gość odwiedził dom przy ul. św. Antoniego. Tam na piętrze mieszkała rodzina Messingów, a dziś są biura miejskich instytucji. Był też w synagodze i na żydowskim cmentarzu. Przy obiedzie padły deklaracje wspólnego przywracania pamięci o jasnowidzu z Góry Kalwarii.

- Trzeba wokół Messinga coś zrobić. On jest naszym niewykorzystanym atutem - ubolewał Wiesław Nowak z referatu rozwoju i promocji miasta (napis na jego wizytówce w kolorze fiołkowym: "psycholog astrolog"). Rzucił propozycję: - W jego dawnym mieszkaniu mogłoby powstać światowe centrum jasnowidzenia!

 


« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wolf Messing w Chabarowsku - Dalekowschodnie studio kroniki filmowej.
Psychologiczne doświadczenia Wolfa MessingaNa pokazach psychologicznych Wolfa Messinga w Chabarowsku, było wielu widzów sceptycznie nastawionych do eksperymentatora. Rzeczywiście – czy może człowiek, trzymający drugiego za rękę, odgadywać wszystkie jego życzenia?Doświadczenia z różnymi ludźmi wykazały, że może.Oto jedno z trudniejszych zadań:Odnaleźć wieczne pióro, schowane wśród widzów na sali, podczas nieobecności Wolfa Messinga.To nie nadprzyrodzone możliwości, ale głęboko naukowe podejście i rozwinięte naturalne zdolności pozwoliły Wolfowi Messingowi stać się fenomenem, którego imię jest znane w całym kraju.

Тайны века - Вольф Мессинг 
Агентство специальных расследований Чудо голодание
 25 paź 2013
Обольстительный волшебник Вольф Мессинг: о чём он говорил с вождями? 

Вольф Мессинг - Проклятый провидец - В поисках истины 31 paź 2013


Тайна Вольфа Мессинга 10.09.13 

Совершенно секретно - XXI век. В.Мессинг. (1/5) 
Вольф Мессинг. Первый советский экстрасенс [crystal.ucoz.net] Wolf Messing 2008 rok

Wyszukiwarka

Военная тайна №32 (20.11.2009) 
- "Борцы за независимость или уголовники. Почему боевикам выгодна война на Кавказе";- "Гибель Великой империи. Кто стоит за развалом СССР";- "Агент КГБ или волшебник. Кем на самом деле был Вольф Мессинг";- "Ночной охотник. Почему разработка российских авиаторов превосходит все зарубежные аналоги";- "Тайная дипломатия. Как Горбачёв поссорился с лидером компартии ГДР";- "Одной левой. Секреты самообороны". 
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW