Wolf Messing widzący poprzez czas           ur. 10-09-1899 Góra Kalwaria - zm. 08-11-1974 w Moskwie
Pierwszy w Polsce portal poświęcony jednemu z najsłynniejszych jasnowidzów i telepatów XX stulecia
Tłumaczenia na tej stronie z j. rosyjskiego na j polski - Tadeusz Rubnikowicz fantastyka.nets.pl
Nawet Stalin bał się jego przepowiedni. Jak Polakowi z Góry Kalwarii udało się wkupić w jego łaski? FAKT24.PL 2019-08-29

Wolf Messing był nie tylko osobistym jasnowidzem Józefa Stalina, ale
również nazywano go „tajną bronią dyktatora". Był postacią zagadkową i
nietuzinkową, a także sprytnym manipulatorem i intrygantem. Potrafił
dostosować się do zmieniającej się sytuacji politycznej, dzięki czemu
nigdy nie zesłano go do łagrów czy więzienia. Zmarł w Moskwie 8
listopada 1974 roku. W jaki sposób udało mu się wkraść w łaski Stalina? Na czym polegał jego fenomen? czytaj więcej

Niech mówią "Wolf Messing: prorok radzieckich przywódców" program z dn. 05.10.2009.

2013-03-15 20:19:34, komentarzy: 0

Wolf Messing, jedna z najbardziej zagadkowych postaci XX wieku. Pierwszy i jedyny w swoim rodzaju prorok i jasnowidz, sztukmistrz i hipnotyzer Związku Radzieckiego. Nazywali go osobistym jasnowidzem Stalina, jego opinii zasięgał N. Chruszczow. Adolf Hitler wydał na niego wyrok śmierci za wieszczenie klęski w II wojnie światowej.

L. Breżniew prosił Messinga o wyleczenie córki Galiny z alkoholizmu i związanie małżeństwem z Czurbanowym.

Dzisiaj, 35 lat od śmierci, próbujemy zrozumieć kim był Wolf Messing.


W studio zgromadzili się ludzie, którzy osobiście znali Wolfa Messinga jak:

Kmpozytor Luiza Chmielnicka, (Луиза Хмельницкая) siostra aktora rosyjskiego Brysa Chmielnickiego (Борис Хмельницкий) który w 1982 roku Borys Chmielnicki udał się do Hollywood. Douglas Clark zaproponował mu rolę w filmie "Cliffhanger" z pensją 1.000.000 dolarów. Ale kierownictwo radzieckie, jak w wielu innych przypadkach nie wyraziło zgody. To że został aktorem zawdzięcza Wolfowi Messing z Polski.

Proszę sobie wpisać w Google : Борис Хмельницкий Вольф Мессинг

 

Profesor kliniki psychiatryczno-terapeutycznej Michaił Bujnow,

Koleżanka Wolfa Messinga Galina Paszczęko,

Pisarz Jurij Zwierow,

Członek Komisji Rosyjskiej Akademii Nauk ds. Walki z „łże nauką” Rostisław Poliszczuk

Iluzjonista Siergiej Safronow

Psychiatra-kryminolog Michaił Winogradow

 

Luiza Chmielnicka, kompozytor, siostra sławnego aktora Borysa Chmielnickiego, którego los odmieni? W. Messing:

Chmielńcka zaczyna swoją opowieść od tego, jak się poznała z W. Messingiem. Jej ojciec był dyrektorem domu kultury w miejscowości na Dalekim Wschodzie. Tam występował W. Messing. Po występie następnego dnia W. Messing przyszedł do nich w gości. P. Chmielnicka twierdzi, że przyszedł, ponieważ spodobała mu się jej matka. Matka nie chciała widzieć się z tym panem, a więc poprosiła córkę żeby powiedziała mu, że nie ma jej w domu, na co on opisał dokładne miejsce, gdzie wtedy matka się schowała. W trakcie pierwszej wypowiedzi p. Chmielnicka podaje jeszcze kilka przykładów nadprzyrodzonych zdolności W. Messinga. Między innymi opisuje zdarzenie, które miało miejsce 7 lat później. Wtedy jej brat Borys Chmielnicki, który miał wadę wymowy i się jąkał postanowił zostać aktorem. Przed egzaminami matka poradziła mu zadzwonić do W. Messinga. Razem z bratem pojechaliśmy do niego. On nie pytając od razu powiedział, że brat p. Chmielnickiej chce dostać się na studia aktorskie. Potem wziął jego rękę i położył na swoim ciele, na szyi po prawej stronie, w miejscu, gdzie miał guza i powiedział, żeby się nie martwił, że zda. I tak się stało.

Min 7.28 Przewodniczący Moskiewskiej Akademii Psychiatrii Michaił Bujanow:

p. Bujanow próbuje sprostować' „magiczne” historii, opowiedziane przez p. Chmielnicka;. Nazywa te zdarzenia zwykłymi rzeczami, w których nie ma nic magicznego, które nie da się sprawdzić. Twierdzi, że Messing był tylko dobrym aktorem, który pokazywał publiczności za każdym razem tylko dwa te same triki. Jeden z tych trików, według p. Bujanowa, polegała na „czytaniu z mięśni myśli”. I po śmierci ta postac', według p. Bujanowa, „obrosła” niezwykłymi historiami, że niby on obcował z osobami z wyższych szczebli władzy. Twierdzi, że to kłamstwo. Podaje, że były napisane dwie bigrafie o nim, które powstały na jego temat, jedna była napisana przez niego samego, drugą napisał p. N. Kitajew, kryminalistyk z Irkutcka. P., Bujanow także znał Messinga osobiście, był jego sąsiadem, wtedy był studentem.

Min 11.30 jedna z Pań z widowni przerywa p. Bujanowi zadając pytanie, kto on jest, bo go nie zna. Następnie bardzo zdenerwowana tym, co mówił M. Bujanow  o  Messingu w dyskusje wdała się, Chmielńcka twierdząc, że W. Messing  możebył i gramatny itp., ale on dla nich niebył żadnym artystoam on po prostu  posiadał dar od Boga.

Dalej w programie pojawiają się i wypowiadają się osoby, które osobiście znali Messing. Jedni popierają to, że on posiadał nadzwyczajne umiejętności i talenty, np. w czytaniu myśli innych ludzi. Inni twierdzą, że to wszystko były triki błyskotliwego aktora.

 

Ci, co go znali, lub byli w dzieciństwie na Jego pokazach, opowiadają o swoich spotkaniach z Messingiem i co zazwyczaj pokazywał publiczności. Naukowcy, czy iluzjoniści twierdzą, że to nic nadzwyczajnego, że wielu ludzi może to robić. Ale ci, co go bronią, twierdzą, że w czasie koncertów nie mógł tego pokazywać, co robił podczas prywatnych spotkań, bo w tamtych czasach realnego materializmu, groziłoby więzienie za szerzenie "mistyki" i podważanie zasad ustrojowych

Program się kończy, jako „otwarty”. Ale podsumowując, prowadzący mówi, że jak by tam nie było, ale Messing na pewno był pierwszym ekstra sensem i przedstawiał to, czego nikt przed nim nie pokazał. Nie ma wzmianek o tym, czy się kontaktował ze Stalinem, czy z innymi władcami, oprócz ironicznego sprostowania p. Bujanowa.


« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wolf Messing w Chabarowsku - Dalekowschodnie studio kroniki filmowej.
Psychologiczne doświadczenia Wolfa MessingaNa pokazach psychologicznych Wolfa Messinga w Chabarowsku, było wielu widzów sceptycznie nastawionych do eksperymentatora. Rzeczywiście – czy może człowiek, trzymający drugiego za rękę, odgadywać wszystkie jego życzenia?Doświadczenia z różnymi ludźmi wykazały, że może.Oto jedno z trudniejszych zadań:Odnaleźć wieczne pióro, schowane wśród widzów na sali, podczas nieobecności Wolfa Messinga.To nie nadprzyrodzone możliwości, ale głęboko naukowe podejście i rozwinięte naturalne zdolności pozwoliły Wolfowi Messingowi stać się fenomenem, którego imię jest znane w całym kraju.

Тайны века - Вольф Мессинг 
Агентство специальных расследований Чудо голодание
 25 paź 2013
Обольстительный волшебник Вольф Мессинг: о чём он говорил с вождями? 

Вольф Мессинг - Проклятый провидец - В поисках истины 31 paź 2013


Тайна Вольфа Мессинга 10.09.13 

Совершенно секретно - XXI век. В.Мессинг. (1/5) 
Вольф Мессинг. Первый советский экстрасенс [crystal.ucoz.net] Wolf Messing 2008 rok

Wyszukiwarka

Военная тайна №32 (20.11.2009) 
- "Борцы за независимость или уголовники. Почему боевикам выгодна война на Кавказе";- "Гибель Великой империи. Кто стоит за развалом СССР";- "Агент КГБ или волшебник. Кем на самом деле был Вольф Мессинг";- "Ночной охотник. Почему разработка российских авиаторов превосходит все зарубежные аналоги";- "Тайная дипломатия. Как Горбачёв поссорился с лидером компартии ГДР";- "Одной левой. Секреты самообороны". 
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW