Wolf Messing widzący poprzez czas           ur. 10-09-1899 Góra Kalwaria - zm. 08-11-1974 w Moskwie
Pierwszy w Polsce portal poświęcony jednemu z najsłynniejszych jasnowidzów i telepatów XX stulecia
Tłumaczenia na tej stronie z j. rosyjskiego na j polski - Tadeusz Rubnikowicz fantastyka.nets.pl
Nawet Stalin bał się jego przepowiedni. Jak Polakowi z Góry Kalwarii udało się wkupić w jego łaski? FAKT24.PL 2019-08-29

Wolf Messing był nie tylko osobistym jasnowidzem Józefa Stalina, ale
również nazywano go „tajną bronią dyktatora". Był postacią zagadkową i
nietuzinkową, a także sprytnym manipulatorem i intrygantem. Potrafił
dostosować się do zmieniającej się sytuacji politycznej, dzięki czemu
nigdy nie zesłano go do łagrów czy więzienia. Zmarł w Moskwie 8
listopada 1974 roku. W jaki sposób udało mu się wkraść w łaski Stalina? Na czym polegał jego fenomen? czytaj więcej

Wolf Messing dorobił się kilku milionów dolarów, był więc autentycznym rosyjskim milionerem !

2012-09-01 23:56:06, komentarzy: 0

Czy jak by był zwykłym aktorem, to mógłby się dorobić aż tak dużej fortuny jak na tamte czasy?

 

Nagłośniony swego czasu, patriotyczny gest Messinga, polegający na zakupie, z osobistych oszczędności, samolotu, na frontowe potrzeby Armii Rosyjskiej, w rzeczywistości wyglądał zgoła inaczej. Zmuszono go do tego wydatku w wysokości 30 tysięcy rubli, gdyż NKWD wiedziało, jakimi oszczędnościami dysponuje. W końcu, zmuszono go do oddania prawie wszystkich oszczędności, jakie udało mu się zgromadzić w czasie występów w Związku Radzieckim - milion rubli w okresie II wojny światowej (była to równowartość miliona dolarów amerykańskich). Później, Messing z goryczą powiedział do Schoenfelda, że został ograbiony, dosłownie do kości.

Na marginesie, należy dodać, że Messing zakupił dwa samoloty „JAK-1B”, z których jeden podarował Armii Czerwonej, a drugi - Armii Polskiej. Na kadłubie widniał napis: „Od polskiego patrioty, prof. Wolfa Messinga, polskiemu lotnikowi”. źródło: „Samoloty lotnictwa, Ludowego Wojska Polskiego”.

 

O późniejszej sytuacji finansowej Messinga, wymownie świadczy, historycznie sprawdzony opis. Gdy umarł, pozostawił w banku kilka milionów rubli oszczędności, które w latach siedemdziesiątych, na czarnym rynku, warte były kilka milionów dolarów. (Wówczas jeden rubel rosyjski miał równowartość prawie jednego dolara amerykańskiego) Był, więc autentycznym, rosyjskim milionerem, których w tym czasie, w Związku Radzieckim było niewielu.

Oczywiście, pieniądze Wolf Messing zdobył uczciwą pracę. Był dobrym aktorem. Czy aby tylko aktorem? Bo moim zdaniem, musiał mieć jednak niezwykłe zdolności, jakie mu się przepisuje, skoro - jak na tamte czasy - dorobił się aż takiego majątku, który dziś wart by był miliardy dolarów.

W trakcie jego występów sale wypełniały się po brzegi co można zobaczyć na archiwalnych zdjęciach oraz filmach co może świadczyć że był osobą jak na tamte czasy niezwykle popularną.

  

Czytając informacje o Wolfie Messingu, można jednak stwierdzić, że mógł jednak posiadać zdolności parapsychologiczne, a także to, co niepodlega dyskusji, że urodził się w Górze Kalwarii 10 września 1899r. Kopie metryki urodzenia Wolfa Messinga mam ze strony byłego zastępcy ambasadora Rosji w Polsce Dmitrija Polanskiego, który w Górze Kalwarii szukał śladów słynnego jasnowidza.

 

 Czy nie powinniśmy się jednak skupić przede wszystkim na tym, czy Messing mógł mieć takie zdolności, jakie się jemu przepisuje?

Sprawą drugorzędną moim zdaniem jest zdobycie dowodów, czy spotykał się z Albertem Einsteinem i Zygmuntem Freudem, a także, czy Hitler rzeczywiście wysłał za nim list gończy albo, czy był jasnowidzem Stalina?

To wszystko może być tylko legendą, bo była to postać o niesamowitych zdolnościach, a wokół takich zawsze tworzy się niesamowite historie?

W przypadku Stalina, to również Tadeusz Rubnikowicz, który jest tłumaczem książki Eduarda Wołodarskiego „Wolf Messing. Widzący przez czas”, stwierdza: „Tym, co zniechęcało mnie do bliższego poznania osoby Messinga, był przydomek „Jasnowidz Stalina”, ale kiedy w Internecie odnalazłem książkę Wołodarskiego, okazało się, że nie do końca jest to prawda. Stalin nie korzystał z usług Messinga, bo nie pozwalał mu na to materialistyczny światopogląd, na którym opierała się radziecka ideologia. Owszem, spotykał się z Messingiem i nawet poddawał udanym próbom jego zdolności, ale Messing nie został nigdy jego współpracownikiem. Jak na tyrana i ludobójcę, Stalin wykazał się wyjątkowo dużą tolerancją Wolfa Messinga, nie chcąc być może zadzierać z siłami, których nie można było racjonalnie wytłumaczyć?

 

Z usług Messinga mógł też korzystać Nikita Chruszczow, gdy światu zagrażała konfrontacja nuklearna dwóch supermocarstw. Messing namawia Chruszczowa do kompromisu, przepowiadając, że John Kennedy również jest skłonny do ustępstw. Ugoda pomiędzy obu przywódcami, odsuwa niebezpieczeństwo. To, wyjaśniałoby również uzyskanie przez Messinga, honorowego  tytułu – „Artysta Związku Radzieckiego”, który otrzymał tuż po podpisaniu ugody.

Dużo kontrowersji narosło wokół incydentu w banku. Czy mógł na podstawie czystej kartki papieru wypłacić w kasie 100 tysięcy rubli? Znawcy tematu twierdzą, że wypłata takiej sumy w okienku, bez specjalnej procedury, jest niemożliwa.  Mogło tu chodzić o znacznie mniejszą kwotę, przykładowo 100 rubli, a późniejsi biografowie,  aby uczynić historię bardziej sensacyjną, podnieśli znacznie kwotę. Być może, uczynili tym, nieświadomie, krzywdę samemu Messingowi, ale nie umniejsza to rangi zdarzenia.

- Messing mógł z fotografii i po charakterze pisma określić, czy człowiek żyje, czy umarł.

- Likwidował ból, tamował upływ krwi, w ciągu kilku sekund potrafił wmówić wstręt do alkoholu i tytoniu, leczył zaburzenia psychiczne. Lekarze zwracali się do niego o pomoc, kiedy trzeba było uściślić diagnozę, szczególnie wysoko postawionych pacjentów i dać prognozę rezultatów tej, czy innej, metody leczenia.

 

- Po jego śmierci cały majątek zdeponowany na rachunku w banku oszczędnościowym, przejęło państwo, ale pieniędzy na postawienie pomnika - kilka tysięcy rubli - Ministerstwo Kultury ZSSR ostatecznie nie przydzieliło, mimo ogromnej popularności tego człowieka i licznych próśb jego przyjaciół i wielbicieli talentu, wśród których były takie „gwiazdy”, jak Arkadij Rajkin, Eugeniusz Leonow i Jurij Nikulin.

- Przez szesnaście lat grób na Wostriakowskim cmentarzu był faktycznie bezimienny i dopiero w 1990 roku pomnik został postawiony za własne oszczędności byłej asystentki i przyjaciółki Wolfa Messinga Tatiany Łunginej, która wyemigrowała do USA.

 

Czy człowiek może być obdarzony takimi niezwykłymi zdolnościami, jak jasnowidzenie, telepatia albo czytanie myśli? W prehistorycznych czasach ludzie nie umieli mówić ani pisać, więc porozumiewali się telepatycznie, ale zdolności te, wraz z rozwojem człowieka, zanikły. Dobrym przykładem są też bliźniacy. Mogą być od siebie oddaleni o tysiące kilometrów, ale gdy jednemu przydarzy się coś ten drugi to odczuje. W życiu też spotykamy się nieraz z dziwnym zjawiskiem: nagle uzmysławiamy sobie, że osoba, o której pomyśleliśmy, nagle przyjeżdża lub dzwoni do nas. Mówimy wówczas, że chyba „ściągnęliśmy” ją telepatycznie.

 

W Polsce ze znanych obecnie żyjących jasnowidzów, którzy mają podobne zdolności co Messing są:

-Krzysztof Jackowski, któremu wiele razy udawało się odnaleźć zaginione osoby.

-Aida Kosojan-Przybysz  piosenkarka- jasnowidz

Zdolność wnikania w ludzkie losy i przepowiadania przyszłości odziedziczyła po praprababce Zofii i obu babciach – Annie i Margo. Już jako czterolatka zadziwiała rodzinę i sąsiadów, mówiąc im, co niebawem ich czeka, zdradzając na głos ich najskrytsze tajemnice. Szybko rozeszły się po Batumi wieści o dziecku obdarzonym takim darem.
Podczas studiów w Kijowie, zdolnościami Aidy zainteresował się Anatolij Podopalski profesor mikrobiologii, znany także w byłym Związku Radzieckim z fascynacji parapsychologią. Obwoził Aidę po miejscach mocy, świątyniach ormiańskich. Już wtedy Aida współpracowała z lekarzami przy diagnozowaniu chorych i pomagała ludziom w pokonywaniu ich problemów. Więcej

 

opracowanie M. A.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wolf Messing w Chabarowsku - Dalekowschodnie studio kroniki filmowej.
Psychologiczne doświadczenia Wolfa MessingaNa pokazach psychologicznych Wolfa Messinga w Chabarowsku, było wielu widzów sceptycznie nastawionych do eksperymentatora. Rzeczywiście – czy może człowiek, trzymający drugiego za rękę, odgadywać wszystkie jego życzenia?Doświadczenia z różnymi ludźmi wykazały, że może.Oto jedno z trudniejszych zadań:Odnaleźć wieczne pióro, schowane wśród widzów na sali, podczas nieobecności Wolfa Messinga.To nie nadprzyrodzone możliwości, ale głęboko naukowe podejście i rozwinięte naturalne zdolności pozwoliły Wolfowi Messingowi stać się fenomenem, którego imię jest znane w całym kraju.

Тайны века - Вольф Мессинг 
Агентство специальных расследований Чудо голодание
 25 paź 2013
Обольстительный волшебник Вольф Мессинг: о чём он говорил с вождями? 

Вольф Мессинг - Проклятый провидец - В поисках истины 31 paź 2013


Тайна Вольфа Мессинга 10.09.13 

Совершенно секретно - XXI век. В.Мессинг. (1/5) 
Вольф Мессинг. Первый советский экстрасенс [crystal.ucoz.net] Wolf Messing 2008 rok

Wyszukiwarka

Военная тайна №32 (20.11.2009) 
- "Борцы за независимость или уголовники. Почему боевикам выгодна война на Кавказе";- "Гибель Великой империи. Кто стоит за развалом СССР";- "Агент КГБ или волшебник. Кем на самом деле был Вольф Мессинг";- "Ночной охотник. Почему разработка российских авиаторов превосходит все зарубежные аналоги";- "Тайная дипломатия. Как Горбачёв поссорился с лидером компартии ГДР";- "Одной левой. Секреты самообороны". 
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW