Wolf Messing widzący poprzez czas           ur. 10-09-1899 Góra Kalwaria - zm. 08-11-1974 w Moskwie
Pierwszy w Polsce portal poświęcony jednemu z najsłynniejszych jasnowidzów i telepatów XX stulecia
Tłumaczenia na tej stronie z j. rosyjskiego na j polski - Tadeusz Rubnikowicz fantastyka.nets.pl
Nawet Stalin bał się jego przepowiedni. Jak Polakowi z Góry Kalwarii udało się wkupić w jego łaski? FAKT24.PL 2019-08-29

Wolf Messing był nie tylko osobistym jasnowidzem Józefa Stalina, ale
również nazywano go „tajną bronią dyktatora". Był postacią zagadkową i
nietuzinkową, a także sprytnym manipulatorem i intrygantem. Potrafił
dostosować się do zmieniającej się sytuacji politycznej, dzięki czemu
nigdy nie zesłano go do łagrów czy więzienia. Zmarł w Moskwie 8
listopada 1974 roku. W jaki sposób udało mu się wkraść w łaski Stalina? Na czym polegał jego fenomen? czytaj więcej

Wolfie Messing , daj milion!

2014-03-14 09:24:37, komentarzy: 0

 

Kiedy Niemcy napadły na Związek Radziecki, Messing został ewakuowany do Taszkientu 4600 km od Warszawy(obecnie stolica Uzbekistanu, w Azji Środkowej, położona nad rzeką Chirchiq na przedgórzu Tienszanu). Jakoś w lipcu 1942 roku, w kancelarii „Goskoncertu”, artystę odwiedził sekretarz komórki partyjnej:

- Ile wy, szanowny Wolfie Messing, zamierzacie ofiarować na potrzeby obronności?

Messinga zaskoczyło pytanie, ale odpowiedział z godnością:

- Trzydzieści tysięcy rubli.

- Żartujecie, Wolfie Grigorjewiczu - skwitował partyjniak - przy waszych zarobkach?! Kilka dni temu, jeden z przewodniczących kołchozu ofiarował milion. To jest przykład prawdziwego patriotyzmu!

- Dobrze, proszę zapisać: Pięćdziesiąt tysięcy rubli i proszę wybaczyć, ale muszę się przygotować do występów - odpowiedział oschle Messing.

Ale następnego koncertu już nie było. Następnego dnia Wolf został aresztowany.

Podczas przesłuchania oskarżono go o szpiegostwo na rzecz Niemiec. Zdumiony niedorzecznością sytuacji, mag bił się w piersi, szlochał, ale czekiści tylko śmiali się z jego nieszczęścia. Po kilku dniach gnębienia nieszczęśliwego artysty, przypomnieli mu historię z datkami. Dlaczego Messing żałuje pieniędzy, które są tak potrzebne Armii Czerwonej? Przestraszony telepata natychmiast pokornie podpisał dokument o przekazaniu miliona rubli na potrzeby wojska.

Ale to też nie uratowało wielkiego hipnotyzera. Pracownicy bezpieki znów zamknęli go w celi, przedłużając oskarżenie o szpiegostwo. O patriotycznym czynie telepaty, w jakiś sposób dowiedział się dziennikarz miejscowej gazety. Ukazał się artykuł, a potem stało się coś nieprawdopodobnego. Okazało się, że regionalne gazety czytają także w Moskwie. W „Prawdzie”, nagle opublikowali telegram od Stalina, w którym dziękował Messingowi za wkład wniesiony na rzecz armii. Władze taszkienckiego NKWD wpadli w panikę. Przeprosili Messinga za błąd i zaproponowali kontynuację gościnnych występów. Sfotografowano go nawet na tle trochę sfatygowanego samolotu, który został niby zbudowany za jego pieniądze i podarowany Bohaterowi Związku Radzieckiego - Kowalewowi.

 

 

Tłumaczenie tekstu na zasadzie współpracy z portalem wolf-messing.manifo.com Tadeusz Rubnikowicz który jest tłumaczem książki Eduarda Wołodarskiego „Wolf Messing widzący przez czas” na podstawie której powstał serial.

 

http://newsland.com/news/detail/id/408576/

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wolf Messing w Chabarowsku - Dalekowschodnie studio kroniki filmowej.
Psychologiczne doświadczenia Wolfa MessingaNa pokazach psychologicznych Wolfa Messinga w Chabarowsku, było wielu widzów sceptycznie nastawionych do eksperymentatora. Rzeczywiście – czy może człowiek, trzymający drugiego za rękę, odgadywać wszystkie jego życzenia?Doświadczenia z różnymi ludźmi wykazały, że może.Oto jedno z trudniejszych zadań:Odnaleźć wieczne pióro, schowane wśród widzów na sali, podczas nieobecności Wolfa Messinga.To nie nadprzyrodzone możliwości, ale głęboko naukowe podejście i rozwinięte naturalne zdolności pozwoliły Wolfowi Messingowi stać się fenomenem, którego imię jest znane w całym kraju.

Тайны века - Вольф Мессинг 
Агентство специальных расследований Чудо голодание
 25 paź 2013
Обольстительный волшебник Вольф Мессинг: о чём он говорил с вождями? 

Вольф Мессинг - Проклятый провидец - В поисках истины 31 paź 2013


Тайна Вольфа Мессинга 10.09.13 

Совершенно секретно - XXI век. В.Мессинг. (1/5) 
Вольф Мессинг. Первый советский экстрасенс [crystal.ucoz.net] Wolf Messing 2008 rok

Wyszukiwarka

Военная тайна №32 (20.11.2009) 
- "Борцы за независимость или уголовники. Почему боевикам выгодна война на Кавказе";- "Гибель Великой империи. Кто стоит за развалом СССР";- "Агент КГБ или волшебник. Кем на самом деле был Вольф Мессинг";- "Ночной охотник. Почему разработка российских авиаторов превосходит все зарубежные аналоги";- "Тайная дипломатия. Как Горбачёв поссорился с лидером компартии ГДР";- "Одной левой. Секреты самообороны". 
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW